02 Ara 2019
Gülay Güler

İzmir'in Ortak Çalışma Alanları

Geleneksel bir ofis kiralamak yüksek maliyetin yanı sıra birçok sorunu ve iş yükünü de beraberinde getiriyor. Ortak çalışma alanları tam da bu noktada girişimcilerin imdadına yetişiyor. Uygun fiyatlara hem verimli iş ortamı hem de ihtiyaç duyulan ofis çözümlerini karşılayan bu alanlarda farklı sektörden insanlarla aynı ofisi paylaşmak yeni sektörleri keşfetmenize, network geliştirmenize de olanak sağlıyor.

Startup'lar, ürün yaratıcıları ve home office çalışanlar, listemizde mutlaka ilginizi çekecek ortak çalışma alanı bulacaksınız.

Originn Coworking

Bornova'da Yaşar Üniversitesi’nin tam karşısında bulunan Originn 320 metrekarelik ortak çalışma alanı ile Türkiye’nin en büyük paylaşımlı ofisi. Originn, koridorlarında insanların bisikletleriyle gezdiği, köpeklerin size arkadaşlık ettiği hayal gibi bir ortamda, fikir alışverişinde bulunmaktan zevk alan harika bir topluluğa katılma ve işiniz için gerekli tüm teknik olanaklara sahip olma fırsatı sunuyor. Yetmiş kişi kapasiteli konferans salonu, toplantı salonu ve açık alan kullanımı, yüksek hızlı internet, otopark, ofis ekipmanları ve sınırsız sıcak içecek gibi hizmetler de Originn sakinlerinin faydalanabileceği hizmetler arasında. Ayrıca düzenlenen söyleşiler, atölyeler, sergiler, tiyatro oyunları gibi birçok etkinlikle sosyal hayat ayağınıza kadar geliyor.

Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma 09.00-18.00

GoyaHub Alsancak

İzmir’in itibar sembolü Alsancak’ta Montrö meydanında yer alan GoyaHub hazır ofis, ortak çalışma alanı, toplantı odası, sanal ofis hizmeti veriyor. Herkesin mutlu, huzurlu, motive ve verimli çalışmasını misyon edinen GoyaHub Alsancak'ta 16 tam donanımlı hazır ofis, 3 sabit masa, 8 kişilik coworking alanı ve 3 toplantı odası, keyif terası, coffee break alanı bulunuyor. Emsallerine nazaran daha esnek ve donanımlı olan GoyaHub diğer şubelerinden ücretsiz olarak faydalanma avantajı sunuyor. Kemeraltı’nın kültürel dokusuyla iç içe bir çalışma ortamını deneyimlemek isterseniz Kemeraltı Antikacılar Çarşısı’ndaki GoyaHub Corner’ı; şehirden kaçıp, huzurlu bir ortamda çalışmak isterseniz Palmiye Park Goya’daki GoyaHub Corner’ı tercih edebilirsiniz.

 

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cumartesi 09.00-22.00

nüvEGE

Ege Üniversitesi Teknopark'ta bulunan nüvEGE, bilim ve donanıma odaklanan erken aşamadaki girişimler için tam destek sağlayan bir kuluçka merkezi. nüvEGE’de, girişimcilerin emrinde bir wetlab, mekanik atölyesi, cam atölyesi, prototip merkezi ve açık ofis alanı da bulunmakta. Konsept, tasarım ve iş modeli geliştirmeden üretime kadar tüm süreçlerde girişimcilere destek olan nüvEGE, geleceği değiştirecek ürünler geliştirmek isteyenlere en ideal ortamı sunuyor. Tam zamanlı tasarım ekibi ve teknik uzmanlar sayesinde ürün tasarım ve geliştirme sürecinizi hızlandırabilir, benzer alanlarda çalışan insanlarla fikir alışverişinde bulunabilir, ortak projeler gerçekleştirebilirsiniz.
 
Çalışma Saatleri
7/24 hizmet vermektedir.

Lokasyon Coworking ve Sanal Ofis

Karşıyaka'da bulunan Lokasyon, ortak ve özel çalışma alanları, saatlik ve günlük toplantı salonu, etkinlik alanı ve sanal ofis hizmetleri sunan butik bir Coworking alanı. Girişimciler, freelance çalışanlar ve küçük ekipler için daha sürdürülebilir ve keyifli bir çalışma ortamı sunan Lokasyon’da farklı alanlardaki yetenekli insanlarla bir arada çalışma imkanı bulabilirsiniz. Lokasyon, yeni kurulan şirketlere pazarlama, hukuki ve mali müşavirlik konularında sağladığı desteğin yanı sıra, düzenlediği birçok ücretsiz etkinlikle sürekli gelişim fırsatı sunuyor.
 
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cumartesi 08.30-19.00

Piyano Butik Ofis

Alsancak'ta tarihi bir Rum evinde konumlanan Piyano Butik Ofis, İzmir’de ortak çalışma alanlarına sahip ilk hazır ofis. Piyano sanal ofis, hazır ofis ve toplantı odası hizmeti veriyor. İç açıcı dekorasyona, tasarım ofis ürünlerine sahip olan Piyano'da sınırsız internet, sınırsız çay kahve, ofis hizmetleri, karşılama, resepsiyon hizmetleri ve çok daha fazlasını bulacaksınız. Piyano'nun sloganı "İş Yerinde Sanat". Burada piyano dinletisi eşliğinde gezilen sergiler, yaratacı yazarlık atölyeleri gibi birçok kültür sanat etkinliği düzenlenmekte. Piyano'nun kitap odası da bulunmakta. İlginizi çeken kitapları inceleyebilir, bu kitapları ödünç alabilir, burada düzenlenen Kitap ile Sohbet etkinliklerine katılabilirsiniz. Ayrıca Piyano'da kendi etkinliklerinizi de düzenleyebilirsiniz.
 
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cumartesi 09.00-19.00

Urla Coworking

Urla Coworking birlikte üretelim felsefesiyle, girişimcilik ve kültür-sanat faaliyetlerini bir araya getiren, yerel ve uluslararası network’ü buluşturan bir çekim alanı olmayı hedefliyor. Alanında sunduğu paylaşımlı ve sanal ofis hizmetlerinin yanı sıra, Stage-Co tarafından düzenlenen girişimcilik atölyeleri, startup-yatırımcı-mentor buluşmaları, yerel ve uluslararası etkinliklerle Urla'daki girişimcilerin buluşma noktası Urla Coworking, yine kendi bünyesinde yer alan Urla Alternatif Sahne ile kültürel etkinlikler ve geniş katılımlı atölye, konferans ve toplantılara ev sahipliği yapmakta.

Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma 09.00-19.00
Cumartesi 08.30-17.00

Plaza Cubes

Bayraklı Mistral'de bulunan Plaza Cubes sanal ofis, hazır ofis, sabit masa, ortak çalışma alanı ve toplantı odası hizmetleri sunuyor. Plaza Cubes ortak çalışma alanlarında, tam donanımlı bir ofis konforu yaşarken, çalışmaya ara verip başınızı kaldırdığınızda sayısız iş birliği fırsatı görürsünüz. Çalışma sürenizi, ihtiyaçlarınız doğrultusunda saatlik, günlük veya aylık olarak planlayabilirsiniz. Mistral İzmir ofislerinde sadece iş yok; sosyal ve kurumsal etkinlikler de var. Web sitesi, sosyal medya seminerlerinden ofiste yoga atölyelerine kadar zengin içerikli etkinliklerle her ay dolu dolu bir program sizi bekliyor.
 
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma 09.00-18.00

eOfis İzmir

eOfis Bayraklı, Folkart Towers'ta firmalara hazır ofis, sanal ofis, genel ofis ve ortak ofis, seminer salonu hizmetleri sunmaktadır. eOfis Folkart Towers'ta konuklarınızı deniz manzaralı salonda ağırlayabilir, toplantı salonlarında profesyonel toplantılar yapabilirsiniz. Ayrıca Folkart Towers'ta 24 saat temizlik, güvenlik, sağlık, vale hizmeti ve kuru temizleme hizmetleri de verilmekte. Oldukça esnek bir çalışma disiplinine sahip çalışanlar ve girişimciler için eOfis Türkiye genelindeki otuz farklı lokasyonda açık ofis çalışma masalarından yararlanabilme imkanı sunmakta. Ayrıca çoğu zaman ücretsiz düzenlenen seminerlerle hem kendinizi geliştirebilir hem de network’ünüzü genişletebilirsiniz.
 
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma 09.00-18.00

Ofis Mavişehir

Ofis Mavişehir şehrin merkezinde hazır ofis, sanal ofis, paylaşımlı ofis ve ortak çalışma alanı ile yeni nesil ve uygun fiyatlı ofis çözümleri sunuyor. Verimli bir çalışma ortamı için tüm detayların düşünüldüğü Ofis Mavişehir, rahat ve konforlu ofis ortamında yaratıcılığı ve paylaşımı ön plana çıkararak, üyelerin birlikte bir network oluşturmalarına, yeni iş ve sosyal bağlantılar kurmalarına olanak sağlıyor.
 
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma 08.30-18.00
Cumartesi 09.00-18.00

GNN Offices

Bayraklı Megapol Tower'da yer alan GNN Offices'te her bütçeye uygun sanal ofis, hazır ofis ve açık ofis bulmak mümkün. Açık ofis paketinde toplantı odası kullanımı, projeksiyon, yüksek hızlı internet, ofis ekipmanları, hukuk danışmanlığı, ön büro hizmeti ve sınırsız sıcak içecek gibi hizmetler sunan GNN Offices’te konforlu bir çalışma ortamında müşterilerinizi en iyi şekilde ağırlayabilirsiniz.

Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma 09.00-17.00