Yazılar

Urla'daki Kahvaltıcılar

Paylaş
11-07-2018
Bensu Tekin
Kahvaltı, Türk kültüründe hatırı sayılır bir yere sahip. Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı özellikle pazar günleri bir başka önemseriz. Bu keyifli pazar kahvaltılarının özellikle şehir merkezlerinden uzak, doğa ile iç içe, keşfedilmemiş yerlerde olmasını tercih ederiz. Hafta içi kuru bir poğaçayla geçiştirdiğimiz kahvaltıları pazar günleri uzun uzun rahat rahat yapmak isteriz. Tam da bu yüzden Otuzbeşlik, pazar günlerinize renk katacak nitelikteki Urla kahvaltıcıları listesini çıkardı, keyifli okumalar.

Zeytinli Köşk Kahvaltı Bahçesi


 
 
Zeytinli Köşk Kahvaltı Bahçesi, özenli tasarımı ve geniş bahçesi ile büyük ailelerin uğrak noktası. Çocuklarınız bahçesinde bulunan çocuk oyun alanında oynarken, siz de keyifle pazar kahvaltınızı piyano ve keman dinletisi eşliğinde yapabilirsiniz. Evet canlı müzikten bahsediyoruz! Doğayla iç içe olmayı seven, yan yana masalardan hoşlanmayan ve temiz hava eşliğinde kahvaltı yapmak isteyenler için oldukça uygun bir kahvaltı mekanı olan Zeytinli Köşk'te her şey doğal, her şey organik!

Bilimsev


 
Kaynak: Mahirsin
 
03 - 18 yaş arası öğrencilerin; bilim ve teknolojiyi hayatlarında kulanmalarını amaçlayan Bilimsev, bünyesinde kahvaltı imkanı da sunmakta. Sunumu oldukça şık ve lezzetli yemekler sunan Bilimsev’de çocuklarınızla gidip keyifli vakit geçirebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak, belirli bir ücret karşılığında yapılan atölye çalışmalarına da katılabilirsiniz. (Aktivite ve atölye çalışmaları yaş gruplarına göre değişim göstermektedir.)

Köyce
 

  
Kaynak: Urla Köyce
 
Kahvaltı hizmeti veren bir restoran olan Köyce; menüsünde bulunan çeşitlilik sayesinde de tercih ediliyor. Şehir hayatının yorgunluğunu atabilmeniz için uygun bir dekora sahip olan Köyce'de doğanın içinde sakin bir kahvaltı yapabilirsiniz. Siz de sevdiklerinizle dinlenmek, keyifli vakit geçirmek ve lezzetli bir şeyler yemek isterseniz listenize Köyce’yi de ekleyebilirsiniz.
Konum için Tıklayın!
 
Çınaraltı Kahvaltı

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Çınaraltı Kahvaltı, bazlama ve patlıcanlı gözlemesiyle meşhur, doğanın kalbinde diyebileceğimiz bir kahvaltı mekanı. Çınar ağaçları, yaprak sesleri ve şöminesiyle huzuru hissedebilirsiniz. Köy kahvaltısı konseptinde müşterilerini karşılayan, yumurtası organik, reçelleri ev yapımı olan bu mekanda kahvaltılarınızı yaparken yorgunluğunuzu da atabilirsiniz.
Urla’daki Bahçem Kahvaltı Salonu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
  
Kaynak: Urla'daki Bahçem
 
Urla’daki Bahçem Kahvaltı Salonu bünyesinde barındırdığı çocuk parkı sayesinde ailenizle gidebileceğiniz ideal kahvaltı mekanlarından biri. Haftanın yorgunluğunu atmak, ailenizle açık havada vakit geçirip sağlıklı ve lezzetli bir kahvaltı yapmak için Urla’daki Bahçem Kahvaltı Salonunu tercih edebilirsiniz.
 
Rahatla

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
Kaynak: Rahatla
 
Rahatla, siz ve aileniz için her şeyi önceden düşünmüş. Bünyelerinde çocuklarınız için oyun alanı ve çocuk tuvaleti bulunuyor. Geniş bir alanın üzerine kurulan bu mekanda atları sevebilir hatta binebilirsiniz de. Kaliteli hizmetiyle müşterilerini karşılayan Rahatla’da ailecek kahvaltı edebilir, dinlenebilir, doğanın ve doğallığın tadını çıkarabilirsiniz.
 
Denizaltı Port

 
Kaynak: denizaltiport
 
Urla denince aklımıza gelen ilk yerlerden biri Denizaltı Cafe oluyor. Bilinirliğinin yanında şık tasarımı ve lezzetli yemekleriyle de müşterilerinin favori mekanları arasında. Denizaltı Cafe’nin gurme restoran hizmeti verdiği Denizaltı Port’ta dilerseniz içeride, dilerseniz deniz kenarında oturarak kahvaltınızı edebilir, kahvenizi içebilirsiniz.
 
Denizaltı Cafe
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
Kaynak: Gezmeli
 
İskelede bulunan Denizaltı Cafe'nin manzarası oldukça güzel. Lezzetli ve özenli sunumlarıyla müşterilerini ağırlayan bu yerin kahvaltıdaki çeşitliliği iştah açıcı doğrusu. Denizi seyretmek, keyifli bir kahvaltı yapmak ve dinlenmek isterseniz Denizaltı Cafe tam size göre.
 
Seyr-ü Sefa Tesisleri

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
Kaynak: Fethifedon
 
Geniş bir alanın üzerine kurulmuş bu tesis, dinlenmek için oldukça uygun. Bu tesisin sizin için sunduğu imkanların içinde ise tenis, at binme ve ücretsiz otopark da bulunuyor. Sevdiklerinizle birlikte kaliteli vakit geçirmek, doğanın tadına varmak ve biraz olsun rahatlamak istiyorsanız Seyr-ü Sefa tesisleri sizin için ideal bir yer.
 
Titus Feronia
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
Kaynak: titusferonia
 
Urla Demircili Köyü karayolunda bulunan Titus Feronia Kahvaltı dahil bir çok etkinlik fırsatını sizlere sunuyor. Bünyesinde ışıklandırılmış bir adet paintball sahası, off-road parkuru ve 6 metre yüksekliğinde bir yapay tırmanma duvarı bulunuyor. Ayrıca Feronia'da 40 adet ATV (4 tekerlekli arazi motosikleti), 6 adet bagi (arazi tipi go-cart aracı), 3 adet KTM motosiklet,10 adet Trek marka dağ bisikleti4 adet CJ 52 adet Pajero1 adet Lada Jeep bulunmaktadır. Kahvaltının yanında farklı etkinlik arayışında olanlar ve renkli bir gün geçirmek isteyenler için Titus Ferınia en ideal yer gibi gözüküyor.
 
Paşa Kahvaltı

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
Kaynak: Cananyıldırım
 
Paşa Kahvaltı'nın çimlerin üzerinde ve ağaç gölgesinde bulunan masaları insanın üzerinde dinlendirici bir etki yaratıyor. Kahvaltının yanı sıra atıştırmalık ve tatlıları da büyük ilgi görüyor. Menüsünde çocuklarınız için çocuk menüsü de bulunan bu yerin alan geniş; rahatlıkla hareket edebilir, çocuklarınızla oynayabilirsiniz. Tatlı, atıştırmalık, kahvaltı arayışı içindeyseniz Paşa Kahvaltı'ya bir göz atın deriz.
 
Yörük Aile Evi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
Kaynak: yorukaileevi
 
İzmir 'in Urla ilçesinin Demircili Köyü yolu üzerinde bulunan Yörük Aile Evi doğanın içinde sessiz ve huzurlu bir kahvaltı imkanını sizlere sunuyor. Oldukça meşhur gözlemesi ve köy kahvaltısı konseptini tamamıyla içinde barındıran menüsüyle kahvaltı tutkunlarının vazgeçilmezi olabilir. Hafta sonunuzu sevdiklerinizle huzur ve doğanın içinde geçirmek istiyorsanız burası tam size göre.
 
 
Ünal Kardeşler Katmer Salonu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
Kaynak: onlinebilet
 
Deniz kenarında bulunan Ünal Kardeşler Katmer Salonu gözlemesi, çiğ böreği ve tabii ki katmeri çok meşhur. Yayık ayran ve katmer ikilisinin daha çok tercih edildiği bu yerde "katmer bana çok ağır geliyor" diyorsanız, serpme kahvaltıyı ve yumurta çeşitlerini deneyebirsiniz. Urla'ya gelmişken Ünal Kardeşler Katmer Salonu'na bir uğrayın deriz.
 
Gusto Port
 
Kaynak: Gusto Port
 
Denize ve yola sıfır olan Gusto Port kaliteli hizmeti ve lezzetli yemekleri ile müşterilerinden tam not almayı başarıyor. Burada hamburger ekmeği, kruvasan, gevrek ve pişi kendi bünyelerinde pişiriliyor. Reçeller Muğla'dan geliyor. Süt reçeli ve bal kaymak müşteriler tarafından çok beğeniliyor. Kahvaltıya sucuklu yumurta da dahil. Güzel bir peynir tabağı var ve sınırsız çay... Bu lezzetli peynirler de dahil her ürünü mandıralarından satın alabiliyorsunuz. Denize nazır bir mekanda güzel bir kahvaltı yapmak istiyorsanız Gusto Port'a uğrayın.