11 Tem 2020
Gülay Güler

Urla'nın İlk ve Tek Yeni Nesil Ocakbaşı Mekanı: Ahbap

Urla'da yeni nesil ocakbaşı konseptiyle açılan ilk yer olan Ahbap adını sahiplerinden alıyor. İki yakın dost olan Sercan Torun ve Fırat Kaya'nın kendilerinin de keyifle vakit geçirebileceği, sıcak, samimi dost meclislerinin kurulduğu bir ocakbaşı hayal etmesiyle temelleri atılan Ahbap'ı üç kelimeyle özetleyebiliriz: lezzet, samimiyet ve eğlence.

 

Urla’da lezzetli, sohbetli ve eğlenceli bir ocakbaşı gecesi yaşamak isterseniz buraya mutlaka uğrayın deriz. Ahbap'ta sizi neler bekliyor, ne yenir, içilir, sorularının cevabı ise aşağıda.

Geçtiğimiz ay Urla, Gelinkaya'da açılan Ahbap, evinizin arka bahçesinde gibi hissedebileceğiniz, 80'lerin ve 90'ların klasikleriyle geçmişe dalabileceğiniz, muhabbetin dibine vurup kah hüzünlenip kah eğleneceğiniz, mezelerinin ve yemeklerinin müdavimi olacağınız bir mekan.

 

Ahbap deniz manzaralı kapalı alanı ve arka bahçesi ile iki farklı atmosfer sunuyor. Kapalı alanında iddialı bir ocakbaşı bulunuyor. Etler burada pişirilip servis ediliyor. Klasik ocakbaşı deneyimi yaşamak isteyen misafirler ocakbaşında ağırlanıyor. Dileyen misafirler İskele mevkiinden başka bir atmosfere götüren, ferah, şık dekore edilen arka bahçede yemeklerini yiyip içeceklerini yudumlarken müzik keyfi yaşayabiliyor.

Lezzeti ön planda tutan Ahbap'ın mutfağında ise deneyimli bir ekip çalışıyor. Yemekler hazırlanırken en taze ürünler seçiliyor. Menüde öne çıkan mezeler arasında Acılı Mor Lahana, Girit, Avokadolu Ananas Izgara, Ekşili Kabak, Papaz Yahni var. Ara sıcaklardan yaprak bonfile ve yaprak ciğer, ana sıcaklardan da Adana Kebap, Şaşlık Kebabı ve Lokum Bonfile mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden.

Ahbap’ın konseptinden dekorasyonuna, mutfağından servis çalışanlarına kadar "kendimiz müşteri olsak nasıl mutlu olurduk, nelerden keyif alırdık" sorularını yanıtlayarak daha fazlasını misafirlerine sunmaya çalıştıklarını belirten Sercan Torun ve Fırat Kaya Ahbap'ı şu kelimelerle özetliyor; "Biz konseptimizi yeni nesil Ocakbaşı olarak nitelendiriyoruz. Şu ara yükselişte olan yeni nesil meyhane adı altında akşam yemeği süresince eğlendirmeye dayalı bir trend var. Fakat bu trende ait gördüğümüz çoğu örnekte mutfak bir adım geride kalıyor. Biz Ahbap’ta lezzette en iyi olmayı, aynı zamanda eğlendirmeyi hedefleyerek yola çıktık.”

Ahbap’ın fonundaki müzikler ise 80'ler, 90'lar pop. Çarşamba ve cuma günleri canlı müzik, cumartesi günleri ise DJ performansları oluyor. Urla’da bu konseptte ilk ve tek yer olan Ahbap, Urla gece hayatında bir eksiği tamamlamış olacak ki müzik geceleri şimdiden yoğun ilgi görüyor. Gitmeden önce rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin.

Rezervasyon ve yol tarifi için tıklayın.