06 Şub 2019
Zeynep Öztürk

Alternatif Sevgililer Günü Hediyeleri

 

Kalbiniz çok hızlı atıyorsa sürekli onu düşünüyorsanız hatta bazen durduk yere yüzünüzde aptal bir tebessüm oluyorsa hayırlı uğurlu olsun nur topu gibi bir aşkınız var. Üstelik bu aşkı kutlamak için bir de "Sevgililer Günü" diye bir gün icat etmişler. Bazıları "hediye almak için bahane, sevene her gün özel" dese de bazıları sevgisini bir gün daha fazladan göstermek için dünden hevesli. Seviyorsanız tabii gösterin sevginizi... Haydi sevgililer bugün sizin gününüz ama durun! Ne hediye aldınız; parfüm, tişört gibi klasik hediyelerden almadın değil mi? Aldıysan hemen o hediyeyi yavaşça yere bırakmanı ve bu listedeki tasarım herhangi bir ürünle değiştirmeni, ilişkinin sağlığı açısından öneriyorum...

 

Master Of Neon 

Kaynak: Master Of Neon

Görselde küçük kare kafes içerisinde ışıklı kalp bulunmakta.

 

Neon ışıklarıyla özel bir tasarım kimin hoşuna gitmez ki! Kadın girişimci ve sanatçı Zeynep Nural'ın emekleriyle bugün Master of Neon; neon alanında İzmir'de söz sahibi. Böyle güzel ışıkların sanat ile birleşmesi ortaya göz alıcı ürünler çıkartmış. Eğer Master Of Neon röportajımızı okumadıysanız sizi şöyle alalım. Nenon tasarımlarına bakmak için tıklayınız.

 

Woohooshop

Kaynak: Woohooshop

Görselde ışıklı bir perde var.

 

Işıldayan bir perde hayal edin tam da fotoğraftaki gibi. İşte o perdeyi Woohooshop'ta bulabilirsiniz ki ışıldayan perdeden dolayı "sadece ev ürünleri vardır" diye düşünmeyin. Kutu içinde kendi ürünlerini satıyorlar hem de çeşit çeşit kırtasiye ürünleri var. Göz atmak için tıkla!

 

Studio Mottos

Kaynak: Studio Mottos

Görselde iki adet raf var. Raflarda Studio Mottos'un ürünleri yer almakta.

 

Studio Mottos; poster, defter, fotoğraf albümü vb. ürünlerini tasarlayıp ürettiğimiz bir tasarım stüdyosu ve artık bir konsept mağaza. Sinan ve Işıl Işık Saydık çifti 4 Ekim günü Alsancak 1464 Sokak'ta İzmir'in ilk modern kırtasiye temalı konsept mağazasını açtılar. Studio Mottos'ta, kendi tasarım stüdyolarında ürettikleri kağıt ürünlerinin yanında, dünyaca ünlü tasarım kırtasiye markalarına da yer veriyorlar. Alışılagelmiş kırtasiye kültüründen uzak, sade ve şık tasarımlara sahip birçok materyal bulunan Studio Mottos'u çok seveceksiniz. Röportajı okumayanları ise şöyle alalım. Çeşitleri görmek için ise buraya.

 

Bir Kutu Mutluluk

Kaynak: Bir Kutu Mutluluk

Görselde takvim görselleri yer almakta.

 

Onunla geçireceğiniz bir yıl daha... Bu yıl içerisinde geçen günlerinizi ve gelecek günlerinizi takip edebileceğiniz Küçük Prens Takvimi'ne ne dersiniz? Fikri beğendiyseniz bu linke bir göz atın deriz. Sadece takvim var zannetmeyin! Birçok çeşit sizleri bekliyor. Tasarım ajandalardan, kartpostallara, çerçevelere kadar çok tatlı ürünler var. Bir kutu mutluluk hediye etmek istemez miydiniz?

 

Özge Canoğlu'ndan Dövme

 Kaynak: Özge Canoğlu

Görselde bir çiftin yaptırdığı 'remember' (hatırla) yazan dövme yer almakta.

 

Sevdiğinize dövme satın almak en alışagelmedik ama etkileyici hediyelerden bizden söylemesi!

¨Dövme Tutkusuyla Büyüyen Özge Canoğlu¨ röportajımızda da belirttiğimiz gibi Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü'nden mezun olan Özge Canoğlu, mesleki açıdan hayal kırıklığı yaşadıktan sonra çok sevdiği dövme sanatını kendi de icra etmek istemiş. Başlarda arkadaşını izleyip sonra dövme dünyasına adım atan Özge'nin çalışmalarına biz bayıldık!

Hatta o kadar bayıldık ki Otuzbeşlik çekilişlerinde Canoğlu ile anlaştık. Çekilişmize katılan şanslı bir takipçimize Özge Canoğlu bir dövmesini hediye etti. Evet, o dövme fotoğraftaki! 

Diğer dövme çeşitlerine bakmak ve Özge'ye ulaşmak için İnstagram hesabından iletişime geçebilirsiniz.

 

Nostaljik Acil Abur Cubur Çantası

 

Kaynak: çiçeksepeticom

Görselde çikolata ve gofret çeşitleri bulunmaktadır.

 

Bence tatlı severlerin havalara uçacağı bir hediye bu. Bir kutu çocukluğumuzun çikolataları, gofretleri oh oh ne güzel. Sipariş vermek için tıkla! 

 

Nostaljik Oyuncaklar Hediye Sepeti

 

Kaynak: çiçeksepeti.com

Görselde bir kutu içerisinde oyuncaklar yer almaktadır.

 

Çocukluğuna özlem duyanlar, "keşke büyümeseydik" diyenlere gelsin bu hediye. Aslında içinizdeki çocuk oralarda bir yerde, haydi eğlenmenin yaşı yoktur. Hayatın tadını çıkar, sevdiğini mutlu et! Sipariş vermek için tıkla! 

 

Paw Fashion

 Kaynak: The Paw Fashion

Görselde bir köpek yer almaktadır.

 

Hediye almak istediğiniz kişi hayvan severse ve bir de evcil hayvanı varsa sizin için mükemmel hediyeyi bulduk!

Patili dostlarımız için modanın kalbi The Paw Fashion ile atıyor. Alışılagelmişin, pet shoplarda satılan ürünlerin aksine sizleri tasarım dolu, farklı ve canlı ürünler bekliyor. Bu ürünlerin özellikleri ise tasarımlarından, kumaşlarına kadar her detayın patili dostlarımız için en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş olması. Ayrıca moda her yerde, evcil hayvanlarımız da bu kış pek mi havalı ne? Evet, burası ile de röportaj yapmıştık. Bakınız. Ayrıca ürünleri satın almak isteyenler ise buraya.

 

Era Estetik

Kaynak: Era Estetik

Görselde metin vardır.

 

Era Estetik’ten hemen randevu alıp sevdiklerimizi şımartıyoruz. Kendisini güzel hisseden kişi mutlu da hisseder ve karşı tarafın mutluluğu size de geçer, ilişkinize de yansır. Bir deneyin ne kadar mucizevi olduğunu göreceksiniz.

  

Woodenist

 Kaynak: Woodenist

Görselde ahşaptan çanta ve gözlük bulunmakta.

 

Ahşaptan yapılmış çanta ve gözlüğe ya da herhangi bir eşyaya tarz sahibi insanlar hayır demezler diye düşünüyorum. İşte tam bu noktada Woodenist sizinle!

Kendilerini ¨İnsanın farkındalığı artıkça sadece kendisi için değil çevresi içinde bir şeyler yapabilme isteği ortaya çıkıyor. İşte bu noktada “Tüketirken üretebiliriz” diyerek çıktık yola ve ürünlerimizi üretirken tükettiğimiz ağaçları, sizin adınıza doğaya armağan etmeye karar verdik.¨ şeklinde anlatan Woodenist ailesi Sevgililer Günü hediyesi için sizlere seve seve yardımcı olacaktır. Ürünleri Urla'daki Eqrou Butique'den temin edebilirsiniz. 

 

DİD.

Kaynak: DİD

Görselde tasarım bez çantalar ve yastıklar bulunmaktadır.

 

¨Did.¨, bir grup arkeolog tarafından, sanatın antik çağdaki işlevi temel alınarak oluşturulmuş bir tasarım grubudur. Tasarım ürünleri bulabileceğiniz Did, alternatif Sevgililer Günü hediyeleri listenizde yer alabilir. (Bakınız)

Markanın yaratıcısı Didem Küçükaytekin Did.'i şöyle anlatıyor; ¨Tasarımlarımı hazırlarken sanatın antik çağdaki işlevini temel alarak başladım yola. Dillerin nasıl doğduğunu tam olarak bilmediğimiz gibi sanatın da nasıl doğduğunu tam olarak bilmiyoruz fakat sanatın bir işleve sahip olduğu konusunda hem fikiriz. Bu sebeple tasarımlarımı  günlük hayatta sıklıkla kullandığımız ürünler üzerinde kullanmayı seçtim.¨

 

Vestel Mix & Go

Kaynak: Vestel

Görselde Vestel Mix&Go çeşitleri yer almaktadır.

 

Spor tutkunlarını unuttuk sanmayın! Kendi sütünüzü, enerji içeceğinizi yapmanız çok kolay. Sadece bir Vestel Mix & Go’ya sahip olmanız yeterli. Spora ve sağlıklı yaşama destek veriyoruz. Sevdiğimizi spor yolunda harcadığı emeğe saygı gösterip destek oluyoruz.

 

BONUS

"Hediye almak istemiyorum, kendi emeğimle bir şeyler yapmak istiyorum" diyorsanız buyrun size birkaç hediye yapımı önerisi. Sevgiyle kalın.