R
GİRİŞ
TR
EN

Karşıyaka Gezi Rehberi

#GEZİ
Zeynep Öztürk
1 Dec 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: İzmirfirmabul 

 

¨İzmirli misin?¨ sorusuna ¨Hayır, Karşıyakalıyım!¨ diye cevap verenler bu yazıya.

Ey ahali duyduk duymadık demeyin! Otuzbeşlik, aralık ayını Karşıyaka ayı ilan etti. İşte Karşıyaka Çarşı'da keşfedilmeyi bekleyen yerler, nerede ne içilir, ne yenir rehberi, Karşıyaka tarihi, hamamları, kitapçıları... Kısacası Karşıyakaya dair her şey bu yazıda, keyifli okumalar...

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kaynak: Karşıyaka Belediyesi

 

Karşıyaka Adı Nereden Geliyor? 

¨Nereden Gelmiş İzmir'in İlçelerinin İsimleri¨ yazımda da bu konuya epeyce değinmiştik. (Gülüyorum) Okumayanlar ve okumak isteyenler için ise şuraya hemencik link bırakıyorum. (Bakınız) Coeur de Lion isminden gelen Karşıyaka'nın ismi, Fransızca da Arslan - Yürek anlamına gelmektedir. Peki sonra bu isim nasıl olmuşta Karşıyaka'ya dönüşmüş? III. Haçlı Seferinde Richard’ın orduları Karşıyaka’da konakladıkları sırada o zamanlar ormanlık alan olan bu alana ve o Aslan Yürekli Richard’ın adı olan Cordelion adını vermişler. Coeur de Lion zaman içinde Cordelieu olmuş; daha sonra Cordelion ve Kordelya ve en sonunda Karşıyaka’ya dönüşmüştür. Bu yüzden Karşıyaka'da birçok kafenin adını Kordelya olarak görebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: videoemlakizmir

Karşıyaka Tarihi

Karşıyaka'nın eski İzmir’den daha eski bir tarihsel geçmişe sahip olduğu bilinmektedir. Hatta 12.-13. yüzyıllara ait eserler bulunmuştur ve bu yıllar Bizans İmparatorluğu egemenliğinin son dönemleridir. 400 yıl Roma’nın güçlü yönetimi altında Batı Anadolu en parlak ve zengin dönemini yaşayan şanlı Karşıyaka'mız, o dönemde Smyrna, Ephesos ve Pergoman ile rekabet halindeymiş. Yani anlayacağınız mücadeleci ruhunu hep bünyesinde barındırmış. 18. yy.’da Karşıyaka, özellikle zeytinleri ile ünlü bir köy olarak kayıtlara geçmiştir.

Sonraden ne olmuş da gelişmiş Karşıyaka derseniz; 1865 yılında geçen tren yolu Karşıyaka’nın hızlı gelişmesine yol açmış. Daha sonradan ise 1884’te kurulan Hamidiye vapur şirketinin Karşıyaka’daki tahta iskeleye vapur seferlerine başlaması, gelişmeyi daha da hızlandırmış. Karşıyaka’nın ilk Belediye Başkanı Çömezzade Hacı Mehmet Efendi'dir ve kendisi 1874’te Soğukkuyu Camisi’ni inşa ettirmiş, beldeye büyük hizmetler vermiştir. I.Dünya Savaşı sonrasında İzmir’in işgali ile birlikte 15 Mayıs 1919 - 9 Eylül 1922 tarihleri arasında Yunan işgali altında kalmıştır, sonunu tahmin edersiniz. Düşmanları denize döküp gelişmeye devam eden İzmir'in en nadide ilçesi Karşıyaka, 1874 yılında belediye teşkilatı kurulmuştur. Cumhuriyet'in ilanından sonra yerleşim alanlarına Bostanlı semti de Karşıyaka’ya eklenmiştir ve Karşıyaka 1954 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. 

Yeme - İçme 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Karşıyaka Meze Evi 

Karşıyaka Meze Evi

2006’da kurulan Karşıyaka Meze Evi, ilk şubesini 2008’de Bostanlı’ya açtı. 16 kişilik kadroyla müşterileri için en lezzetli meze ve yemekleri hazırlıyorlar. Malzemeler taze kullanılıyor, Talep edildiği taktirde yeni tatlar deniyorlar. Ayrıca catering hizmetleri de bulunmakta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cupcake House

Cupcake House, sizi içeri girdiğinizde mis gibi kokularla karşılıyor. 2 yıldır hizmet veren işletmenin otuza yakın cupcake çeşidi var. Bu işin hakkını veriyorlar ve yüzünüzde tatlı bir gülümseme bırakıyorlar diyebilirim. Tatlı diyorum diye şeker oranlarınınız tavan yapmasın; çünkü bu tatlı dünyasında tuzlu kurabiyeler, tuzlu cupcakeler de bulunuyor. Tuzlu cupcake mi olur demeyin ve kuru domatesli enfes tada hayır demeyin… Daha önce yazdığımız Cupcake House yazımı için sizi şöyle alalım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: La Puerta

 

La Puerta  

Bir dükkan düşünün, patronları çalışanlarından ‘iyi insanlar’ diyerek bahsediyor. İşe alım kriterleri de sadece iyi insan olmak. Burada işe başladın, üniversitede öğrencisin, çalışıp harçlığını çıkartıyorsun. Bir gün patronun, ‘‘Haydi paydos Uganda’ya gidiyorsun.’’ diyor. Daha sen İstanbul’a gitme hayali bile kuramazken; Uganda’ya gidip, gümüş tüylü gorili gördüğün tatil hikayenle geri dönüyorsun. Ayrıca 100'ün üstünde bira çeşitleri var, 80 ‘in üstünde de viski çeşitleri. Kokteyllerde de iddialılar. Şurup kullanmıyorlar. İçinde yumurta olan kokteyleri bile var. Yaz ve kış farklı menüleri var. Menüyü kendileri oluşturuyorlar. Daha önceki yazımıza göz atmak için bakınız.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Awake

 

Awake

Awake, sıcaklığıyla beni içerisine çekti diyebilirim. Sizin için nasıldır bilmiyorum ama benim için bir mekandaki ilk özellik bana sağladığı ortam, ikinci olarak ürünlerin kalitesi, son olarak ise mekanın farklılığı. Awake’i benim için diğer kahve mekanlarından farklı kılan en belirgin özelliği, filtre kahvelerinde tat alma duyumunun doruklarını yaşayabilecek olmam. Awake yazımızı okumayanları şöyle alalım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Kuzguni

Kuzguni Sanat Kafe & Brasserie

¨Yemek ile edebiyat arasında çok derin ve anlamlı bağlar vardır.¨ diyen Kuzguni, 2015 yılında kurulmuştur. Bünyesinde fazlasıyla yemek ve sanat bulundurmakta. Yolunuzu Bostanlı'ya düşürecek bu mekanı yapılacaklarınız listesine şimdiden ekleyin deriz.

 

Alışveriş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pan Kitabevi

Karşıyakalıların vazgeçilmezi Pan Kitabevi. Sanat ve edebiyata fazlasıyla düşkün olan İzmir'in Karşıyaka'da en kitap kokan köşesi. Pan yıllardır hizmet veriyor ve kitapseverlerle bir süre sonra arkadaş gibi oluyor. Kitap almak istiyorsanız ilk durağınız burası olmalı.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Mavibahçe

Mavibahçe

İzmirlilerin istek, ihtiyaçlarına ve yaşam tarzlarına uygun, çocukları ve arkadaşlarıyla buluşup keyifli vakit geçirebilecekleri, doğasıyla sizleri büyüleyen bir alışveriş merkezi. Burasının bir alışveriş merkezi olduğuna inanmanız biraz zor olacak, peyzaj tasarımı ile her köşesinde fotoğraf çekilmek isteyeceksiniz.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: İzmirfirmabul

 
 Karşıyaka Çarşı
 

Birçok markayı bir arada bulabileceğiniz Karşıyaka Çarşı bütçe dostu mağazaları ile de ün salmış. Marka dışında çeşitli butikleri ile ilgi çeken çarşının en rağbet gören iki butiği Most Fashion ve BYN Melisa Fistan. 

Gezelim Görelim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: panoramio

Zübeyde Hanım Kabri ve Parkı

Ulu önder M. Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın kabri Karşıyaka'dadır. Mezarın mevcut şekli bizzat Atatürk tarafından belirlenmiştir. Mezar anıt şeklinde olup, 1940 yılında İzmir Belediyesi tarafından yaptırılmıştır. Ne şahane bir ilçede yaşıyoruz, bir kere daha gururlandım Karşıyakam ile.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Karşıyaka Belediyesi

Bombacı Ali Çavuş Heykeli

Bombacı Ali Çavuş amcamızın Menemen ve Karşıyaka'nın işgalcilerden kurtulmasında büyük kahramanlıkları var. 9 Eylül 1922'de Karşıyaka'ya ilk sancağı diken kişi de Ali Çavuş'tur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: geziko

Van Der Zee Köşkü

Ünlü Türk dostu Heinrich Van Der Zee tarafından yaptırılan bu güzel köşkün projesi; İzmir Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından onaylanmıştır. Proje doğrultusunda yapıda restorasyon çalışmaları bitirilmiştir. Köşk, kafe olarak Karşıyakalıların hizmetine sunulmuştur. Orada bir çay içerseniz bizi hatırlarsınız artık. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: erolsasmaz

Penetti Köşkü

1930'da Karşıyalı İtalyan ailelerinden Armando Penetti tarafından yaptırılan bu gösterişli köşk, Venedik'teki bir sarayın minyatürüdür.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: tatilana

 

Karagöl Mesire Yeri

Karagöl Mesire Alanı, İzmir - Karşıyaka kent merkezine 27 Km. uzaklıkta bir doğa harikasıdır. Piknik yapmak istiyorsanız tavsiye edebileceğimiz doğayla iç içe olan Karagöl'e toplu taşıma ulaşımı maalesef bulunmamaktadır.

Unutmadan, bir de Karagöl'ün yemyeşil ormanlar arasında küçük ve şirin bir göl olmasının yanında mitolojide de yeri vardır. Efsaneye göre; İzmirli olan Frigya Kralı Tantalos Frigya halkı ile birlikte yaşar ve Batı Anadolu'ya yayılmış devletini yönetirmiş. Gel zaman git zaman Spilios Dağı çok verimli topraklara ve zengin maden yataklarına sahipmiş. Tanrıların sofrasına oturabilen tek insan olarak bilinen Tantalos gün gelmiş Olimpos Dağı tanrılarının hışmına uğramış. Bizim Tantalos, Anadolu tanrıçası Kibele'ye inandığı için Hellen tanrılarını küçük görüyormuş ve onların güçlerini sınamaya kalkınca büyük bir cezaya çarptırılmış. Spilios Dağı'nın bir yarığından atılarak ölüm tanrısı Hades’e gönderilen Tantalos, burada Zeus tarafından ebedi açlık ve susuzluğa mahkûm edilmiş. El insaf yahu! Sonraları bu ceza dünyanın her köşesinde Tantalos İşkencesi olarak anılmış. İçim ürperdi! Tantalos'un atıldığı yarık daha sonra göl haline gelmiş. Bu göle Tantalos Gölü adı verilmiş. Yamanlar Dağı'ndaki bu gölün şimdiki adı Karagöl’dür. Etkileyici!

 

İzmirli tarihçi Homeros, Tantalos'un çektiği acıları etkileyici biçimde bakın nasıl anlatmış;

¨Tantalos’ u gördüm, korkunç işkenceler çekerken.

Duruyordu bir gölün içinde, ayakta,

Yükseliyordu su ta çenesine kadar

Ama içmek için davrandı mıydı,

Damlasını alamıyordu suyun

İhtiyar adam eğiliyor, eğiliyor eğiliyordu

Su da çekiliyor, çekiliyor,

Yok oluyordu hemen toprakta,

Ve bir çamur peyda oluyordu

Ayaklarının dibinde, kapkara.

O saat bir tanrı kurutuveriyordu gölü.

Yemişler sarkıyordu başının önünde

Dallı budaklı ağaçlardan,

Armutlar, narlar, pırıl pırıl elmalar, ballı incirler,

Tombul zeytinler sarkıyordu,

Ama ihtiyar adam koparayım diye ellerini uzattı mıydı

Bir yel geliyor, savuruyordu onları kara bulutlara.¨

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Zmyasa

 

Bostanlı Gün Batımı Terası

Bostanlı Gün Batımı Terası mutlaka uğramak isteyeceğiniz yerlerden. Gün batımını buradan izlemek bir başka! Hem yaya köprüsü olarak kullanılan hem gün batımını izleyebileceğiniz bu tasarım İzmirlilerin vazgeçilmezi haline geldi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Karsiyakasiad

 

Yunuslar

Karşıyaka Uçan Yunuslar Heykeli, halk arasında kısaca “Yunuslar” diye anılıyor. Yunus heykelinden önce namlusu Yunanistan'a bakan savaş topu şeklinde bir heykel varmış. Savaş sembolü topun yerini barışın sembolü yunuslar alıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: mapio

İnsan Hakları Anıtı

Karşıyaka Evlendirme Dairesi çevresinde olan ve 1992 yılında yapılan İnsan Hakları Anıtı çoğunluğu, demokrasiyi simgeleyen anlamlardan oluşmaktadır Bu nedenle tek bir anlam çıkartmak mümkün değildir. Anlamdaki en büyük etken, insan haklarına açılan kapıdır.

Müzeler

 

Evrensel Çocuk Müzesi

Türkiye’de hizmet veren tek Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü, dünyada da evrensel değerler temalı ilk Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsüdür, Karşıyaka’da 2017 yılında kurulmuştur. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Karşıyaka Belediyesi

 

Açık Hava Arkeoloji Müzesi

1987 yılında açılan Açık Hava Arkeoloji Müzesi’nde, 90 parça eser sergilenmektedir. Ayrıca park bünyesinde açılan resim atölyeleri mevcuttur. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Karşıyaka Belediyesi

 

Haberleşme Müzesi

300 parça tarihi özelliklere sahip materyal bulunduran Haberleşme Müzesi’nde, manyetolu, mors, telgraf, teleks, kripto cihazı, telefon santralleri, santral parçaları, operatör kulaklıklar, çevirmeli ve tuşlu telefonlar, sahra telsiz telefonları, radyolar, denizaltı radyo alıcı cihazları, diktafon (eski dönem ses kayıt cihazı), gemi içi haberleşme telefonları, antika güvercin yarışı hakem saati ve duvar telefonları yer alıyor.

  

  

Bilim Müzesi Bostanlı 

2009 yılının mart ayında açılan Ege'nin ilk bilim müzesi, Bahçeşehir Kolejleri işbirliği ile açılmıştır. Müze, 7'den 70'e her yaştan insana kapılarını açıyor. Deneyler yaparak ögrenmek istiyorsanız bu müze tam size göre.

Hamam

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Ali Bey Hamamı

Karşıyaka Alibey Hamamı

Yapım tarihini belirten bir bilgi günümüze gelememiştir. Tahminen yapı üslubundan 19. yüzyılın başlarında yapıldığı düşünülmektedir. 

 

Ulaşım

Tahmin edersiniz ki otobüs, dolmuş, taksi gibi birçok ulaşım seçeneği olan Karşıyaka'da alternatif bir ulaşım ararsanız BİSİM ve tramvay sizinle.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: İzmir'in Sesi

BİSİM

BİSİM için İzmirim kartınız olması yeterli. Belirli noktalarda bulunan bisiklet istasyonlarıyla sağlıklı bir ulaşım mümkün. Deniz havasının tadını çıkartın ve pedallayın!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Ege'de Son Söz

 

Tramvay

Alaybey durağından başlayarak Bostanlı İskele'ye kadar deniz kıyısından sonrası ise şehrin içinden ilerleyen tramvay Karşıyaka'nın bebeği gibi. Kullanıcılar yavaşlığından ne kadar şikayet etsede sunduğu manzara şahane. Tramvay ve metro arasında bir yerde olan Alaybey-Karşıyaka-Mavişehir arasındaki 14 durak ve 17 araçlı olarak planlanan ve uygulamaya geçirilen tramvay hattı 28 Aralık 2016'da deneme seferlerine başlamıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kaynak: Egepostası

Benzer yazılar
#TİYATRO
Tiyatro Kalemi ötekinin derdinin, hikayesinin üzerine titizlikle eğilen bir tiyatro grubu. Çok katmanlı metinleri, başar...
Kardelen Uysal
12 Nov 2019
#GEZİ
Şehir sizi bastıysa, hafta sonu için huzurlu bir tatil düşlüyorsanız Urla’ya 9 km uzaklıktaki Özbek Köyü keşfedilmeyi be...
Gülay Güler
9 Nov 2019
#YEMEK
#DİYET
Öğle yemeklerini Mistral Çarşı’da yiyor, sağlıklı beslenmek istiyorum ama çalışırken nasıl yapabilirim bilmiyorum diyors...
Gülşen Sarı
8 Nov 2019
#MÜZİK
Adnan Girgin (davul), Atahan Gökdel (gitar) ve Mert Deliktaşlıdan (gitar, vokal) tarafından 2018 yılında hayata geçirile...
Kardelen Uysal
7 Nov 2019
#TEKNOLOJİ
Ege bölgesinin en büyük yazılım teknolojileri konferansı 23 Kasım, Cumartesi günü Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde G...
Editör
6 Nov 2019
#EDEBİYAT
Berna Kumaş Sipahi, Arkas Holding Kurumsal İletişim Direktörü. Aynı zamanda da bir yazar. Daha önce Gökten Üç Elma Düşmü...
Editör
5 Nov 2019
#SİNEMA
İzmir kentinin tek sinema festivali olan İzmir Kısa Film Festivali, 4 Kasım günü başladı ve 10 Kasım'a kadar devam edece...
Editör
5 Nov 2019
#TİYATRO
Will Eno'nun yazdığı 2005 Pulitzer Ödülleri Dram Finalisti Thom Pain oyunu dün, çocukluk, bugün, gösterinin doğası ve do...
Seçil Şeker
4 Nov 2019
#KONSER
#TİYATRO
#SÖYLEŞİ
#ATÖLYE
Bu haftanın göze çarpan etkinlikleri neler? İzmir bu hafta hangi tiyatroya gidecek, hangi konserde eğlenecek bu listede!
Editör
4 Nov 2019
#VEGAN
#VEJETERYAN
Dünyanın her yerinde veganlığın yükselişe geçmesiyle birlikte işletmeler bu konuya daha duyarlı olmaya başladı. İzmir’de...
Gülay Güler
2 Nov 2019
#KOŞU
#SOSYAL SORUMLULUK
Ayrık veya açık omurga anlamına gelen spina bifida, dünyada en sık görülen doğuştan olma hastalıklardan birisi. 3 Kasım’...
Öykü Nur Akkol Avcı
1 Nov 2019
#YEMEK
Hani bir söz vardır muhtemelen aşinasınızdır; "Tekrarı yoktur bazı şeylerin hayat gibi, aşk gibi, ömür gibi…"
Zeren Tuğçe Erbil
31 Oct 2019
#KONSER
#MÜZİK
Kış yavaş yavaş kendini gösterip bizi üşütürken konser konser gezip içinizi ısıtmaya hazır mısınız?
Seçil Şeker
30 Oct 2019
#TİYATRO
#OPERA
Annie müzikali geçen sene Mozart Akademi tarafından İstanbul’da Zorlu’da sahnelenmişti. Bu sene Kasım ayında üç kez sahn...
Kardelen Uysal
29 Oct 2019
#TİYATRO
#STAND-UP
Kasım ayında İzmir'i birbirinden değerli oyunlar, performanslar ve stand-up gösterileri bekliyor. Sizi eğlenceli, komik,...
Kardelen Uysal
28 Oct 2019
#ATÖLYE
Hafta sonunu renklendirip hem eğlenmek hem de öğrenmek isteyenler için İzmir bu ay dopdolu!
Seçil Şeker
27 Oct 2019
#TİYATRO
Arthur Schnitzler’in La Ronde adlı eserinden Haluk Işık’ın uyarladığı, 1890’lu yıllarda Viyana’da geçen Atlıkarınca Hika...
Editör
27 Oct 2019
#EDEBİYAT
Deniz Kuyumcu, 22 yaşında genç bir yazar. Kuyumcu, kitabı Efsaneler Yıldırım Kuşu’nda gerçek efsanelerle kurmacayı birle...
Gülay Güler
26 Oct 2019
#PUB
Urla’nın ilk Irish Pub'ı açıldı. The Harp dekorasyonu, sıcak ortamı, bira çeşitliliği, uygun fiyatları ile tamamen Irish...
Gülay Güler
25 Oct 2019
#BALE
#OPERA
#ÇOCUK
Çocuklara opera, bale, klasik müziği sevdirmek ve çocukların okuma alışkanlığı kazanmaları için yazılan Şekeronya’da sol...
Editör
22 Oct 2019
#MÜZİK
#SANAT
#FESTİVAL
#YOGA
Yeşim Özbirinci, www.wearethehippies.com sitesinin kurucusu ve editörü. Site, sürdürülebilir yaşam, psychedelic kültür, ...
Kardelen Uysal
22 Oct 2019
#KUTLAMA
#MÜZİK
Yılın en eğlenceli günlerinden biri olan Cadılar Bayramı'na çok az kaldı. Her yıl dünyada rengarenk ve eğlenceli görüntü...
Gülay Güler
21 Oct 2019
#YOGA
Bu röportajı okurken siz de görünenin özüne yolculuk etmek isteyeceksiniz. Biz dinlerken Özlem Özülker hikayelerinden ve...
Editör
20 Oct 2019
#ÇOCUK
#ETKİNLİK ALANI
Ebeveyn olunca öncelik hep çocuklarımızın oluyor değil mi? Sizi de bunaltmadan, İzmir'in tadını çocuklarınızla hangi mek...
Gülay Güler
19 Oct 2019
#SEMİNER
5 Kasım tarihinde İzmir'in gelecek vadeden girişimleriyle yatırımcıları bir araya getirmek için düzenlenen Startup, Türk...
Editör
15 Oct 2019
#SİNEMA
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 2002 yılından beri düzenlenen Filmekimi, 18-23 Ekim tarihleri arasında İzmir’de g...
Kardelen Uysal
15 Oct 2019
#SANAT
#TASARIM
Bulduğu her türlü malzemenin üzerine çizim yapan Sadi Tekin leblebileri karakterleştirmesiyle, New York sokaklarına muzi...
Kardelen Uysal
14 Oct 2019
#MÜZİK
#KONSER
Scott Bradlee önderliğinde kurulan Postmodern Jukebox müzik grubu, Welcome to the Twenties 2.0 turnesi kapsamında 27 Eki...
Editör
12 Oct 2019
#SİNEMA
Otuzbeslik.com ve Birikim Atölyesi'nin düzenlediği Alternatif Kısa film etkinliğimizin 16’ncısıyla karşınızdayız. Bu seç...
Gülay Güler
11 Oct 2019
#TİYATRO
Oyun Hamuru Tiyatrosu sahne üzerinde doğaçlama performans yapan, seyirciyi de seyirci-oyuncu olarak oyuna interaktif bir...
Kardelen Uysal
11 Oct 2019
#MEYHANE
İzmir'de içkili pek çok restoran var ama siz o eski meyhane ruhunu mu arıyorsunuz? Samimi bir ortamda, fonda hafiften fa...
Gülay Güler
10 Oct 2019
#TİYATRO
#SANAT
Devlet Tiyatrosu sanatçısı Rüçhan Gürel tarafından 2007 yılında İzmir’de kurulan Han Tiyatrosu her yaştan öğrenciye üst ...
Seçil Şeker
8 Oct 2019
#SANAT
#ŞİİR
#FOTOĞRAF
#EDEBİYAT
İnanç Avadit’in Buradan Kurtulmak Bize Kaldı adlı şiir kitabı içinde yaşadığımız dünyanın gerçeklerini, gerçekleştiremed...
Kardelen Uysal
6 Oct 2019
#ATÖLYE
İzmir'in en çok sevilen atölyesi Atölyemiz Canımız'da sadece birbirinden güzel takılar ve seramikten objeler üretilmiyor...
Gülay Güler
5 Oct 2019
#SİNEMA
Film tutkunları, beyaz perde aşıkları buraya! Ekim ayında vizyona girecek filmleri listeledik.
Editör
4 Oct 2019
,
Başa Dön
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade