İzmir'de Laptop'unuzu Alıp Çalışabileceğiniz Mekanlar

Hem kafanızı dağıtabileceğiniz hem de ofis olarak kullanabileceğiniz ortak kullanım alanları son derece popüler olmuş durumda ve İzmir'de o kadar güzel yerler var ki... Sizler için laptop'unuzu alıp İzmir'de ofis gibi kullanabileceğiniz, sunduğu ortam ile içinizi ısıtacak mekanları listeledik, keyifli okumalar...

Kabuk Kitabevi

Bulana kadar ne aradığımızı bilemeyiz ya hani, işte o hesap. Kabuk Kitabevi'ni bulana dek böyle bir yokluğun olduğunu hissetmemiştim bile. Nasıl da istiyor insan kendisiyle yalnız kalmayı. Kendisiyle vakit geçirmeye ihtiyacı olduğunu etrafı kalabalıklaştıkça fark edemiyor. Siz, siz olun ve bir kitaplık da olsa hayatınıza burada bir anı ekleyin. Kendinize burada muhakkak zaman ayırın... Ya gittiğimde kapalıysa diye korkmayın! Buyurun size Kabuk Kitabevi'nin çalışma saatleri: Hafta içi ve cumartesi günü 9:30-22:00, pazar günleri ise 12:00-21:00.

Kabuk Kitabevi röportajını okumak için tıklayınız.

Loccake Cafe Patisserie

Dışarıda bayılarak yediğimiz ballı cevizli Rus pastası diye adlandırılan Medovik'in çıktığı fabrika Loccake'miş! Tamam, resmi olarak fabrika olmayabilir ama böyle güzel tatlıları böyle seri bir şekilde anca fabrikalar üretebilir bir de Loccake. Sadece tatlıları değil tabii ki gittiğinizde çalışma alanı için size sunulan ortam da bir o kadar tatlı ve rahat.

Loccake röportajını okumak için tıklayınız!

Philia Lifestyle & Coffee Co.

Hem açıkhava sinemaları, akustik konserler, workshop'lar, etkinlikler düzenleyen hem de bisikletinizle, evcil hayvanınızla gidebileceğiniz bir mekan hayal edin, işte orası Philia; Karşıyaka'nın cennet köşesi.

Philia röportajını okumak için tıklayınız!

Pan Kitabevi

Yenilenen Pan Kitabevi artık kafe hizmetiyle de bizlerle buluştu. Konsept bir mekan yaratılan Pan'ı çok seveceksiniz. Zaten çalışma alanları için birçok yer ayrılmış durumda, birçok geniş masası var hani olursa grup ile çalışmayı düşünürseniz endişelenmeyin Pan'da herkese yer var.

Originn Coworking

Ortak çalışma alanı anlamına gelien Origin Co-working, üretken ve paylaşımcı insanların ortak alanı ve toplam 40 ofisleri var. Koridorlarında insanların bisikletleriyle gezdiği, köpeklerin size çalışma arkadaşlığı yaptığı hayallerin ofisi. Şüphesiz ki bunların yanında Originn'i bu kadar samimi yapan bir diğer etken de paydaşlık. İnsanların birbirleriyle fikir alışverişi yapabildiği, birçok insanın farklı alanlarda dahi olsa keyifle çalışabildiği bir yer. 

Originn Co-working röportajını okumak için tıklayınız.

Black Ivory Cafe

Haftanın her günü açık olan Black Ivory, Alsancak’ta bilgisayarında işine gücüne odaklanmak isteyen kişiler için hızlı wi-fi hizmeti sunuyor. Menüsü ise fazlasıyla zengin. Dünya çaylarından özel ev yapım tatlılara ve kahvelere seç beğen al. Medovik tatlısını mutlaka denemelisiniz. Black Ivroy, 9:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermekte. Siz de kendi hayat hikayenizdeki bir sayfayı orada yazmak isteyebilirsiniz. 

Black Ivory röportajını okumak için tıklayınız.

Baristocrat 3rd Wave Cafe & Roastery - Alsancak

Baristocrat; eğitimli ve tecrübeli ekibiyle kahve çeşitliliği ve kalitesiyle çok kısa bir sürede kahve tutkunlarının sevgisini kazandı. Kısa sürede elde ettiği bu başarısının en büyük nedenlerinin; kahveleri ithal ederken en kaliteli olanları bizzat kendilerinin seçmeleri, dünyanın en saygın yeşil kahve broker'larıyla çalışmaları ve kahvesini kendi bünyelerinde büyük bir özen ve ustalıkla kavurmaları olduğunu söylüyorlar. Kahvesi dışında sunduğu dekorasyon ile de büyük ilgi gören Baristocrat, birçok firmanın toplantılarına da ev sahipliği yapıyor. 09:00-22:00 saatleri arasında hizmet veren bu mekanda wi-fi hizmeti ise fazlasıyla hızlı. Bu mekan tam size göre olabilir.

Baristocrat röportajını okumak için tıklayınız.

Awake Coffee & Espresso - Alsancak

Awake insanların kendilerini rahat hissedebilecekleri bir ortam sunuyor. İsveçli kafelerden esinlenilen, sessizliğiyle sıcaklık yaratan bu mekan içinde birçok müzik kültürüne yer veriliyor. Açılış ve kapanış saatleri kışın 9:00-21:00 iken yazın 8:00-22:00’dır. Wi-fi hizmetinin hızı kalbinizi çalabilir. Kahvenize eşik edecek bir tatlı arıyorsanız şiddetle Demet Hanım’ın yaptığı browni'leri deneyin diyorum. Aramızda kalmasın ama kahveler de 30 çeşit. Şunu da belirtmek istiyorum,12 saatte buzla demlenen ve 3 saatte damla damla akıtan, Cold Blew ile yapılan kahveyi denerseniz 3. dalga kahvecilerden Awake’in neden özel olduğu konusunda aynı düşünebiliriz.

Awake röportajını okumak için tıklayınız.

Hayyam Şarap & Kitabevi

Alsancak'ın gözde mekanlarından birisi olan Hayyam, sizin için önerebileceğimiz çalışma alanlarının en özel olanlarından. Şiir sevenler bu mekanı ayrı bir seviyor, Hayyam etkisinden midir nedir bilinmez! Sessizliği ile işinize odaklanmanız daha kolay olacaktır. Alkollü içecek kısmı da bulunan bu mekanda dönem dönem etkinlikler de yer alıyor. Gündüz 9:00 gece 2:00 saatleri arasında hizmet veren Hayyam, size sunduğu otantik hava ile içinizi ısıtacak. Ayrıca şarap konusunda da uzman olduklarını söylemeden geçemeyeceğim.

Yakın Kitabevi

2002 yılının kasım ayında kurulan Yakın Kitabevi, okurla kitabı buluşturmanın dışında çeşitli etkinliklerle de İzmirlilerle buluşuyor. Konum olarak Kıbrıs Şehitleri üzerinde olmasına rağmen size sessizliği vadediyor. 10:00-20:00 arasında hizmet veren bu kitabevinde oturup kahvenizi yudumlarken bilgisayarınızda işlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. İmza günlerine de ev sahipliği yapan Yakın Kitabevi'nin yayınladığı kitaplar da bulunmakta.

Baykuş Kitabevi

Mevki olarak Karşıyaka'da yer alan Baykuş Kitabevi sizler için hem sohbet edebileceğiniz bir kafe ortamı oluşturmakta hem de dış dünyayla iletişimizi kesip çalışabileceğiniz bir ortam sunmakta. Söyleşi ve imza günlerine de ev sahipliği yapan bu mekan ikinci el kitap alımı da yapıyor. Ayrıca internet üzerinden kitap alışveriş imkanı sağlayan Baykuş Kitabevi, çalışma esnasında ilham periniz bile olabilir. Baykuş'un çalışma saatleri ise; 10:00-20:30.